Що таке флораріум і як за ним доглядати?

 

Флораріуми входять в моду. Сучасні дизайнери виготовляють їх за індивідуальним проектом з урахуванням особливостей інтер'єру замовника. Флораріуми дуже різноманітні - від маленьких настільних до підлогових, підвісні, настінні, вбудовані в меблі або міжкімнатну перегородку.

Флораріум, рослинний тераріум - спеціальна закрита ємність, виготовлена ​​зі скла або інших прозорих матеріалів і призначена для утримання та розведення рослин. Флораріуми з'явилися в середині XIX століття. Першими рослинами, які стали використовуватися у флораріумах, були різні види папоротей.

 

Всередині флораріума висаджені часто вологолюбні рослини, а отвір вузький зверху або навіть закритий. Форми для рослин не завжди мають звужене горлечко, є і такі, які візуально нагадують акваріум. Флораріуми також часто називають «пляшковими садами» або «рослинні композиції в скляних ємкостях».

Флораріуми можуть бути різними не тільки за формою і розміром, але і розміщуватися у вигляді композицій з декількох судин з рослинами в одному місці. Виготовляють такі тераріуми з цільного скла і пластика - як заводським методом, так і за допомогою підручних засобів і начиння: лампочки, які вже не працюють, декоративні вази і лабораторні колби або кулясті акваріуми.

 

 

   

 

Важливою умовою для флораріумов є підтримка певної постійної температури і вологості всередині. Додаткове освітлення і обігрів здійснюються спеціалізованим обладнанням. Більшість рослинних тераріумів і флораріумів виготовляється зі скла, пластмаси і деревини.

Така композиція може стати справжньою родзинкою інтер'єру, вона додасть оригінальності будь-якій кімнаті і підкреслить неординарний смак господарів. Особливо добре тераріуми і флораріуми підходять для маленьких квартир, де садівникам-любителям не вистачає вільного місця і можливості для розміщення громіздких вазонів або квіткових композицій. Незаперечною перевагою флораріумів є їх компактність - вони займуть мінімум місця на підвіконні або стільниці.

   

Найбільша перевага флораріумів в тому, що в скляній ємності створюється сприятливий мікроклімат з підвищеною вологістю, що оптимально підходить для життєдіяльності рослин, особливо тропічних. Флораріуми потрібно рідше поливати. Найпопулярніші «гості» флораріумів: красиво квітучі орхідеї, всі види марант, бромелій, селагінелла, ефектні папороті, сукуленти і ін. рослини.