Як правильно доглядати за зрізаними квітами?

 

Якщо Ви любите живі квіти, Вам точно знайоме відчуття радості, яке приносить подарований букет. Водночас, швидше за все, Вам також знайоме те розчарування, що виникає, коли квіти в'януть і втрачають свою красу буквально протягом кількох годин. Ми зібрали кілька лайфхаків, які допоможуть вам довше тримати квіти свіжими.
 
 
Вода
 
Найбільш важливим фактором, що впливає на тривалість життя зрізаних квітів, є якість води в вазі. Квітам потрібна чиста вода без домішків  хлору і фтору, які є токсичними для багатьох квітів. Якщо ви не впевнені в якості води, яку маєте вдома, радимо купити дистильовану.
 
За короткий проміжок часу в воді в вазі починає зростати концентрація бактерій та грибків, які блокують стебла і перешкоджають поглинанню квітами води. Вирішити цю проблему допомагає регулярна зміна води в вазі (не рідше одного разу на три дні). Також почніть додавати до води біоциди, які знищують бактерії. Вони містяться в додатках для квітів, які можна придбати в будь-якому квітковому магазині. 
 
 
Додатки до квітів
 
Це один із найбільш ефективних способів продовжити життя квітці. Усі додатки мають приблизно однаковий склад, тож обирайте будь-який. Основними компонентами є цукор, який підживлює квіти, біоциди, які вбивають бактерії і грибки у воді, та квіткові гормони, які подовжують життя квітам, додають їм свіжості та покращують колір.
 
 
Підготовка букета
 
Постарайтесь поставити букет у воду якнайшвидше після купівлі. Квітка починає віддавати свою вологу і через це в’яне. Перш ніж зробити це, зніміть упаковку та весь декор, який заважає стеблам дістати до води. Підріжте їх таким чином, аби площа зрізу була якнайбільшою - так квітка зможе поглинути більше води. Час від часу підрізайте стебла знову.
 
 
Особливості певних квітів
 
Троянди потребують багато води. Слід занурювати їх приблизно на 2/3 довжини. Водночас слідкуйте, аби вода не попадала на пелюстки. Для троянд це швидка смерть.
 
Для тюльпанів її потрібно небагато, але слідкуйте за тим, щоб вона не закінчувалась: вони дуже швидко «п’ють» воду.