Як правильно доглядати за зрізаними квітами?

(авторські права на статтю належать www.floraldesigninstitute.com)

Якщо Ви любите живі квіти, то Вам точно знайоме відчуття радості, яке приносить подарований букет. Вам також, швидше за все, знайоме відчуття розчарування, яке виникає, коли подаровані квіти в'януть і втрачають свою красу протягом практично лічених годин. В цій статті зібрані деякі поради, дотримання яких дозволить Вам насолоджуватись красою живих квітів протягом максимально можливого часу. 
 
Якість води
 
Найбільш важливим фактором, що впливає на тривалість життя зрізаних квітів, є якість води в вазі. Квітам потрібна чиста вода без домішків  хлору і фтору, які є токсичними для багатьох квітів. Із-за цього не будь-яка вода з під крану підходить для квітів. Якщо ви не впевнені в якості води, ми радимо використовувати для квітів дистильовану воду. 
 
Чистота води
 
Вже через короткий проміжок часу в воді в вазі починає зростати концентрація бактерій та грибків, які блокують стебла квітів і перешкоджають поглинанню квітами води. Вирішити цю проблему допомагає регулярна зміна води в вазі (не рідше одного разу на три дні), а також додавання до води біоцидів, які знищують бактерії. Біоциди містяться в додатках для квітів, які можна придбати в будь-якому квітковому магазині. 
 
Додатки до квітів
 
Додатки для квітів, які можна придбати в будь-якому квітковому магазині, є дуже ефективним засобом продовження життя зрізаних квітів. Не зважаючи на великий вибір додатків на ринку, всі вони містять однакові складники, тому не є принципово, який саме додаток Ви використаєте. Основними компонентами додатків є цукор, який підживлює квіти, біоциди, які вбивають бактерії і грибки в воді, в якій зберігаються квіти та квіткові гормони, які подовжують життя квітам в вазі, покращують колір та додають свіжості квітам. 
 
Підготовка букета
 
Як тільки ви купили букет, постарайтесь чим менше тримати його без води. Квітка починає віддавати свою вологу і через це в’яне. Тому купили букет - одразу в воду! Підготуйте букет для того, аби поставити його в воду. Заберіть упаковку та весь декор, який заважає стеблам дістати до води. Заберіть все зайве листя та колючки з квітів, якщо його не забрав флорист. Підріжте стебла під кутом 45 градусів. Чому 45? Від цього залежить якою буде площа, через яку квітка отримуватиме воду. Чим більший кут - тим краще для квітки)
 
Особливості певних квітів
 
Трояндам потрібно багато води, в воду їх занурюємо приблизно на 2/3 довжини. Водночас слідкуємо за тим, щоб вода не попадала на пелюстки. Для троянд - це швидка смерть. 
 
Для тюльпанів води потрібно небагато, але слідкуйте за тим, щоб вона не закінчувалась, так як тюльпани дуже сильно «п’ють» воду.